Van egy különleges funkciója a Vive VR-sisaknak, amivel a felhasználó saját fizikai környezetét látja.
2016. március 11. 12:00
p
0
0
1
Mentés
A HTC Vive-ja egyike a jelenleg megvásárolható két drága virtuális valóság headsetnek. A másik az Oculus Rift. A Vive 799, a Rift 599 dollárba kerül.
A Vive-nak van egy „kísérő”, „gardírozó” (chaperone) nevű nagyon egyedi biztonsági funkciója is, mégpedig a két külső érzékelővel összekombinált arckamera. A kamera rendeltetése, hogy drótvázszerű nézőponton keresztül megmutassa a felhasználónak a valódi környezetet, a fizikai közeget, amelyben mozog.
A YouTube-on Tron-módnak nevezték el a funkciót. A találó elnevezés egy Zulabo nevű usertől származik, szerinte az élmény az árkádjátékok világára emlékeztet.
Sok mást egyelőre nem tehetünk ebben a módban, persze fejlesztők dolgozhatnak rajta, alkalmazásokba integrálhatják, hamarosan fel is bukkanhat VR-játékokban és filmekben.
A beszélgetés során a kormányfő mesél politikai reflexekről, a gondolkodás és cselekvés kettősségéről, de szó esik Varga Juditról, Kapu Tibor űrutazásáról és a saját fiatalkori portréjáról is.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
0
2
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 1 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Man dinner
2016. március 11. 15:04
Építünk egy virtuális "valóságot", mert az igazi kezd elrohadni.